free amp templates
Mobirise

Системи SCADA


системи збору даних та оперативного диспетчерського управління


Системи SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition - оперативного диспетчерського управління та збору даних)  широко використовуються в системах управління для енергетики, промислових підприємств, міської інфраструктури, будівель для віддаленого контролю і управління технологічними процесами.

Системи SCADA забезпечують:

- обмін даними з мережевими контролерами, модулями вводу/виводу, операторськими панелями, комунікаційним обладнанням;

- дистанційний збір даних з первинних перетворювачів, датчиків, сигналізаторів про параметри технологічних процесів;

- управління виконавчими механізмами;

- реєстрацію даних в базі даних;

- візуалізацію даних технологічних процесів у вигляді інтерактивних 2D і 3D мнемосхем, графіків, таблиць;

- аналіз, формування тривожних повідомлень при виході параметрів за задані межі;

- надають диспетчеру повну інформацію для прийняття рішень і коригування параметрів технологічних процесів.

Система SCADA включає сервер і робочі станції. Збір даних і управління виконується сервером через мережеві контролери, модулі вводу / виводу, датчики, що підтримують промислові комунікаційні протоколи. Обмін даними з сервером системи SCADA забезпечується через комунікаційне програмне забезпечення - драйвери, OPC сервери.  

Для підвищення надійності сервери SCADA можуть бути резервованими. Робочі станції можуть взаємодіяти з сервером через повнофункціональні додатки або як web-клієнти через web-браузер. Спеціалізовані додатки можуть також працювати на мобільних пристроях.


Система SCADA включає програмне і апаратне забезпечення. Програмне забезпечення системи SCADA складається з двох компонентів - середовища виконання і середовища розробки.

Створення прикладного графічного інтерфейсу, конфігурування, виконується в середовищі розробки.  Середовище виконання встановлюється на робочих станціях диспетчерів та інших користувачів системи SCADA.

Проектування та впровадження системи SCADA виконується за індивідуальним технічним завданням для конкретної системи управління. 

Програмне забезпечення систем SCADA

Mobirise

PcVue

Система SCADA
Виробник:  ARC Informatique (Франція)

Технології розвиваються дуже швидко, тому системи SCADA повинні бути гнучкими і передбачати адаптацію до технологій майбутнього. Система SCADA PcVue поєднує в собі досвід та інновації, пропонуючи сучасні та адаптивні рішення.

Програмне забезпечення PcVue використовується в системах SCADA для енергетики, промисловості, інфраструктурних об'єктів, будівель.

PcVue має унікальну Веб і Мобільну платформу, яка дозволяє забезпечити підключення віддалених клієнтів з використанням захищеної аутентифікації (Https і OAuth технологій) а також на основі унікального користувача інтерфейсу з технологією HTML5.
WebVue - це вбудований веб клієнт з підтримкою протоколу HTML5, який спирається на новітні технології, що пропонують ефективне рішення і поєднують в собі ергономічність, безпеку і простоту впровадження.
Вдосконалений інтерфейс мобільного додатку TouchVue забезпечує швидкий контроль проектів для зручності користувачів і оптимізації продуктивності.
Рішення PcVue для IoT забезпечують:
- підтримку запитів для сторонніх СУБД, в т.ч. хмарних
- автоматичну публікацію даних SCADA в соціальних мережах
- підтримку комунікаційного протоколу MQTT
- підтримку роботи з мережами LoRa.

Технічна підтримка
Огляд продукції (PDF)
Система SCADA PcVue

Mobirise

IGSS

Система SCADA
Виробник: Schneider Electric (Франція)

IGSS є повнофункціональним програмним забезпеченням для автоматизації - системою SCADA для контролю технологічних процесів та диспетчерського управління - з довгим рядом випусків з часу запуску 7-Technologies в 1984 році. На той час 7T була першою компанією у світі, яка розробила об'єктно-орієнтовану система управління SCADA та миша під назвою IGSS - Інтерактивна графічна система SCADA.

Маючи понад 30 років експлуатації, IGSS є перевіреною системою у багатьох різних та різноманітних галузях. IGSS завжди пропонує зворотну сумісність, щоб забезпечити інвестиції наших клієнтів. IGSS має численні драйвери для багатьох провідних в галузі ПЛК, а також регулярно додаються стандартні протоколи зв'язку та нові драйвери. Інтуїтивно зрозуміле програмне забезпечення включає всі функції, необхідні для отримання ліцензії «все в одному» для створення проектів автоматизації під ключ, і може бути налаштоване відповідно до вимог клієнта щодо автоматизації та бізнес-потреб.

Сьогодні IGSS є частиною галузевого бізнес-підрозділу компанії Schneider Electric.

Технічна підтримка
Огляд продукції (PDF)
Система SCADA IGSS

Mobirise

KEPServerEX

Комунікаційна платформа
для систем SCADA, ICS, BMS
Виробник: Kepware (США) 

KEPServerEX - це провідна комунікаційна платформа в галузі, яка забезпечує єдине джерело даних промислової автоматизації для всіх ваших додатків. Дизайн платформи дозволяє користувачам підключати, спостерігати, контролювати та керувати різноманітними пристрями автоматизації та програмними додатками через один інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс. KEPServerEX використовує OPC (стандарт автоматизації для оперативної сумісності) та ІТ-орієнтовані протоколи зв'язку (такі як SNMP, ODBC та веб-служби), щоб надати користувачам єдине джерело промислових даних. Платформа розроблена та протестована для задоволення вимог наших клієнтів щодо продуктивності, надійності та простоти використання.

KEPServerEX - модульний ОРС-сервер, який забезпечує зв'язок з більш ніж 150 драйверів для різних контролерів, приводів і програмних модулів, підтримує послідовні і Ethernet-з'єднання з широким діапазоном промислових пристроїв: Allen Bradley, AutomationDirect, BACnet, SNMP, DNP 3.0, GE, Honeywell, Mitsubishi, Modicon / Modbus, Omron, Siemens, Texas Instruments, Yokogawa, IEC 61850 і багато інших. KEPServerEX застосовується в тисячах SCADA-систем по всьому світу.

Технічна підтримка
Огляд продукції (PDF)
Платформа KEPServerEX

Приклади проектів систем SCADA

Mobirise

Кременчуцька тютюнова фабрика

м.Кременчук 

Система управління інженерним обладнанням вентиляції та кондиціювання повітря виробничих приміщень.

Система SCADA:  IGSS

Mobirise

Бурова компанія "Рудіс"

Полтавська обл.

Система збору даних та диспетчерського управління газовидобувного підприємства.

Система SCADA: IGSS

Mobirise

Готель

м.Київ

Система управління інженерним обладнанням вентиляції та кондиціювання повітря будівлі готелю.

Система SCADA: PcVue


Mobirise

Софійський собор

м.Київ

Система контролю мікроклімату забезпечує збір даних, реєстрацію та візуалізацію температури, вологості, СО2, освітлення та швидкості повітря в приміщеннях історичної будівлі собору XI століття.

Система SCADA: IGSS

Адреса

04128, м.Київ
вул. Академіка Туполєва 19


Контакти

Email:   soliton@soliton.com.ua
Phone: +380 (44) 503-0920
              +380 (44) 223-9843
Fax:      +380 (44) 503-0920